This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Sklep internetowy – od czego zacząć?

Jak wskazują badania coraz więcej osób dokonuje zakupów za pośrednictwem internetu, szukając zatem pomysłu na własny biznes warto zastanowić się nad sprzedażą online, w przypadku tego typu działalności, poza klasycznymi działaniami jakie należy podjąć zakładając własną firmę, czyli zarejestrowaniem jej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz posiadaniu własnych dostawców, ważne będą jeszcze działania związane ze stworzeniem sklepu internetowego.

Jednym z pierwszych kroków będzie zakup serwera lub usługi hostingowej. Aby strona internetowa, czy sklep internetowy mógł działać poprawnie pliki strony/ sklepu muszą znajdować się nad odrębnym komputerze, stale podłączonym do internetu, który pracuje przez całą dobę. Taki komputer nazywany jest serwerem, musi on działać bez przerwy, w razie awarii czy braku połączenia z internetem strona przestanie działać, dlatego też większość firm zamiast kupować fizycznie serwery decyduje się na korzystanie z hostingu. Jest to usługa polegająca na udostępnianiu miejsca na serwerach, które są stale podłączone do internetu, taki hosting można zamówić na stronie – https://wer.pl/hosting. Wówczas to firma, która oferuje hosting dba, aby awarie czy przerwy w dostawie internetu, nie zdarzały się.

Posiadając hosting należy wybrać domenę, czyli adres, pod którym będzie znajdował się sklep internetowy. Najlepiej jeśli będzie on związany z asortymentem oferowanym przez sklep. Często właściciele takich sklepów obok produktu, który oferują dodają w domenie „e-”, np. „e – ubrania” czy „e – części samochodowe”, inną praktyką jest dodawania słowa „online”, np. „galanteria online” czy „torebki online”. Adres powinien być łatwy do zapamiętania i jednoznacznie kojarzyć się z profilem działalności sklepu.

Kolejnym elementem jest budowa sklepu internetowego. Istnieje kilka najpopularniejszych platform, na których budowane są sklepy online, wśród najpopularniejszych są Shoper, Prestashop, Shopgold czy Magento. Sklep powinien być zbudowany w taki sposób, aby internauta poruszał się po nim intuicyjnie i bez większych problemów mógł znaleźć interesujący go produkt, złożyć zamówienie czy zapłacić online. Przydatną funkcją jest „koszyk”, w którym można znaleźć wszystkie zamówione produkty. Jeśli firma planuje również wystawiać swoje produkty na Allegro warto na etapie budowy sklepu zintegrować go z tą platformą aukcyjną. Należy także zadbać o łatwy panel do dodawania i edycji produktów. Ważne jest, aby każdy produkt posiadał opis, zdjęcia oraz aktualną cenę.

Gdy wszystko jest już gotowe trzeba jeszcze zadbać o promocję sklepu internetowego, która pozwoli na to, by sklep stał się widoczny w sieci. Warto w tym zakresie skorzystać z usług pozycjonowania oraz kampanii AdWords, dzięki którym sklep będzie wyświetlał się wysoko w wynikach wyszukiwania na wskazane słowa kluczowe, co znacząco zwiększa liczbę wejść oraz przekłada się na sprzedaż sklepu online.

Sorry, the comment form is closed at this time.