This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Pixabay.com – bardzo fajne zdjęcia całkowicie za darmo

cat-1455463_1920W sieci znajduje się wiele stron z ciekawymi zdjęciami, część z nich to strony konkretnych artystów-fotografów, inne to strony zbierające fotografie. Spośród tych stron zbierających różnorodne fotografie wiele jest takich na których można kupić zdjęcia, są też takie na których zdjęcia są darmowe lub za przysłowiową kawę.

Jedną z najciekawszych stron z darmowymi zdjęciami jest strona Pixabay.com. Na stronie tej znajdziemy zdjęcia, ilustracje, grafiki wektorowe i filmy wideo w jakości HD. I co ważne, większość jest za darmo.

Co to znaczy za darmo?

Za darmo oznacza w tym przypadku, że możemy w pełni legalnie użyć zdjęć, czy filmów w dowolny sposób bez płacenia komukolwiek za wykorzystanie użytych dzieł.

Możemy oczywiście zapłacić za „kawę” autorom/autorkom, ale nie jest to konieczne. Niemniej, warto się nad tym zastanowić.

Aby mieć pewność, że dany utwór (grafika, zdjęcie, film) jest zdatny do dowolnego wykorzystania, powinien mieć oznaczenie CC0 Public Domain. Jeżeli przy danym zdjęciu nie ma takiego oznaczenia, trzeba sprawdzić na jakich warunkach możemy użyć zdjęcia legalnie.

Jeżeli na danym zdjęciu/filmie jest jakaś osoba lub miejsce, które może podlegać dodatkowej ochronie prawnej, przy utworze powinna się znaleźć informacja o model release.

Sorry, the comment form is closed at this time.