This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Kiedy warto zdecydować się na obrotowy uchwyt do telewizora?

Aranżując nasz salon na pewno mamy jakiś pomysł dotyczący odpowiedniego umiejscowienia telewizora. Jeżeli zdecydowaliśmy się na to, aby jego miejsce znalazło się na ścianie to będziemy musieli dokonać wyboru między uchwytem do tv obrotowym a płaskim. Dziś o zaletach i wadach tej pierwszej opcji.

 

Uchwyt do tv obrotowy – kiedy warto go kupić?

To wcale nie jest oczywiste, że przy montażu telewizora na ścianie dobierzemy do niego obrotowy uchwyt. Wiele osób sądzi, że posiada on wadę, której nie mają uchwyty płaskie. I zresztą mają rację (o ile można mówić, że jest to wada). Chodzi oczywiście o odległość między ścianą a telewizorem. Uchwyt do tv obrotowy sprawi, że ta przestrzeń będzie zdecydowanie większa, niż w przypadku płaskiej wersji. Dlatego dla osób, którym zależy na wyjątkowo minimalistycznym i poukładanym wnętrzu poleca się jednak uchwyty płaskie. Obrotowe natomiast przydadzą się w momencie, gdy nie zależy nam na tym aby telewizor był niemal przyklejony do ściany, natomiast chcemy mieć większe możliwości regulowania kąta nachylenia odbiornika.

 

Obrotowy uchwyt do telewizora, czyli wygoda najwyższej jakości

Decydując się na obrotowy uchwyt zapewniamy sobie możliwość dowolnego ustawienia telewizora, zależnie od aktualnych potrzeb. Nie ogranicza nas więc padające przez okna światło słoneczne ani słabe kąty widzenia naszego telewizora. Możemy odwrócić go od okna, przechylając całkowicie w drugą stronę. Możemy również przybliżyć go w stronę ściany lub pociągnąć do przodu tak, aby znajdował się on bliżej nas. Mamy więc możliwość dowolnego ułożenia się na kanapie, czy też łóżku. Obrotowy uchwyt do tv pozwala na dowolne ustawienie odbiornika. Wszystko zależy od tego jaki dokładnie model uchwytu wybierzemy. Od tego zależy jaki będziemy mieli stopień regulacji pochylenia. Oraz czy regulacja obrotu będzie wynosiła 160 stopni.

 

Dobierz idealny obrotowy uchwyt do telewizora

Podczas wyboru odpowiedniego uchwytu powinniśmy w pierwszej kolejności dowiedzieć się ile ważny nasz telewizor. Jeśli nasz odbiornik posiada standardowy rozstaw otworów na śruby montażowe, to nie mamy czym się martwić. Taką wygodę oferują standardy VESA. Telewizor który je spełnia będzie pasował do większości uchwytów ponieważ te również są kompatybilne z tymi standardami. Jeśli jednak nasz telewizor posiada inny rozstaw otworów niż ten najpopularniejszy, to musimy go zmierzyć i w taki sposób dopiero dobrać odpowiedni uchwyt do telewizora.

 

Co ważne, nie powinniśmy kierować się tym, że konstrukcja wygląda jedynie na solidną. Najistotniejsze jest to jaki udźwig ma dany uchwyt do tv. W niektórych przypadkach będzie to jedynie 25 kg, w innych aż 45. Jeśli nie chcemy zostać przykro zaskoczeni przez spadający ze ściany telewizor, to powinniśmy mieć na uwadze ten fakt. Tym bardziej, że niezastosowanie się do zaleceń związanych z wagą może stworzyć niebezpieczeństwo dla domowników, którzy znaleźliby się w pobliżu zawieszonego telewizora.

 

Sorry, the comment form is closed at this time.