This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

wynajem biura

Jak wynająć biuro dla firmy i nie żałować swojego wyboru?

Każdy przedsiębiorca ma nieco inne wymagania, co do biura idealnego dla swojej działalności. Dlatego też, aby móc faktycznie znaleźć taki obiekt, który będzie spełniał nasze oczekiwania- dobrze jest pozostawić sobie pewien większy zapas czasu. Dostępność i ilość ofert najczęściej jest też ograniczona sezonowo. Najmniej interesujących propozycji wynajmu przypada na miesiące jesienno- zimowe, a wysyp ofert zaczyna się pojawiać wraz z nadejściem wiosny. Nie ma nic gorszego niż dokonywanie wyborów pod presją, kiedy tak naprawdę tego wyboru nie mamy i bierzemy to, co jest. Perfekcyjne biuro przede wszystkim jest lokalem dopasowanym do naszych potrzeb. Żeby więc znaleźć taki obiekt- trzeba sobie te potrzeby uświadomić, najlepiej wypisując je w ramach listy. Dobrze jest też zastanowić się, na jakich aspektach zależy nam znacznie mniej i co jesteśmy w stanie poświęcić, gdzie będzie można pójść na kompromis, aby czynsz nie był zbyt wysoki. Jeśli przemyślimy wynajem biura w szczegółach, przygotujemy się do tego i damy sobie czas- na pewno w końcu znajdziemy coś, co będzie dla nas zadowalającym rozwiązaniem. Ciekawe lokale na terenie Krakowa posiada firma Herbewo. To opcja dla osób poszukujących czegoś estetycznego w dobrej i prestiżowej lokalizacji.

Jakie aspekty na pewno warto wziąć pod uwagę?

Pierwszym i niejako najważniejszym aspektem jest lokalizacja takiego biura. Zazwyczaj, to właśnie umiejscowienie lokalu najmocniej wpływa na jego cenę. Czasem może się więc okazać, że na obrzeżach miasta, dokładnie w tej samej cenie uda się nam wynająć biuro o dwa razy większym metrażu od tego, na jaki moglibyśmy pozwolić sobie w centrum czy w zabytkowej części miasta. Nie zawsze jednak ta lokalizacja jest taka kluczowa- czasem, kiedy bardziej liczy nie dla nas metraż, wręcz wolimy lokal w spokojniejszej okolicy, gdzie i tak będziemy dojeżdżać samochodem. Oczywiście, znaczenie ma nie tylko wielkość lokalu, ale też jego wyposażenie, a także to, w ramach jakiego budynku się znajduje. Zupełnie inaczej będzie się prezentować lokal w starej kamienicy w zabytkowej części miasta, a inny charakter będzie miał lokal w nowoczesnym biurowcu.

Na jakie koszty będziemy mogli sobie pozwolić?

Naszą maksymalną kwotę zaporową najlepiej ustawić sobie już na samym początku, przygotowując się do poszukiwania ofert idealnych. Pamiętajmy o tym, że koszty wynajmu będą naszymi kosztami stałymi. Dodatkowo, umowy z właścicielami lub też z agencjami nieruchomości zazwyczaj są zawierane na dłuższy okres czasu. W tym kontekście dobrze jest zorientować się, na jakich zasadach można zrezygnować z wynajmu wcześniej i jakie mogą być tego ewentualne konsekwencje. Atrakcyjne oferty możemy przeszukiwać sami- wystarczy nam tylko dostęp do sieci. Możemy też zwrócić się do biura nieruchomości, trzeba się jednak liczyć z tym, że trzeba będzie za takie pośrednictwo dodatkowo zapłacić. Tak naprawdę jednak, czasem nawet jeśli znajdziemy daną ofertę sami, ale dysponuje nią biuro nieruchomości- i tak będziemy musieli zapłacić za pośrednictwo.

 

Sorry, the comment form is closed at this time.