This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

przedsiębiorca startup

Jak prawidłowo zadbać o marketing, gdy zaczynamy rozwijać swój startup?

Niezależnie od tego, jaki mamy pomysł na biznes, gdy zdecydujemy się już podjąć w tym celu konkretne działania, będziemy mieli dużo spraw do załatwienia. Jest to całkiem normalne, ponieważ przykładowo kwestie prawne wymagają stosownego uregulowania. Zakładając swój startup prędzej czy później będziemy musieli także opracować strategię na marketing firmy. Najczęściej jest to moment, gdy zaczniemy oferować klientom swoje produkty lub usługi, cały plan musi być jednak opracowany już dużo wcześniej. Marketing nie jest więc może pierwszorzędną kwestią, którą trzeba się będzie zająć, gdy jednak uregulujesz sprawy związane z założeniem firmy i opracowaniem produktów i usług, będzie wymagał od nas konkretnych działań. Jak zatem odpowiednio zadbać o marketing, gdy zaczynamy rozwijać swój startup? Czego możemy się nauczyć od firmy Sonte-Poland?

Marketing internetowy to obecnie podstawa

Twój startup, nawet jeśli będzie innowacyjny, świetnie wymyślony i dobrze przemyślany, a Ty będziesz oferował produkty i usługi, na które jest duże zapotrzebowanie, nie przyniesie zysku i nie będzie mógł się rozwijać, jeśli nie dowiedzą się o nim klienci. To właśnie dlatego niezbędny jest marketing, który zapewni mu rozgłos i odpowiednią promocję. W obecnych czasach, gdy większość aspektów naszego życia znajduje się w internecie, jest to najlepsze miejsce, aby reklamować Twój startup. Tak więc gdy tylko rozpocznie on swoją działalność, będzie dopracowany i gotowy do wkroczenia na rynek, powinieneś założyć fanpage w mediach społecznościowych.

Najważniejszy będzie oczywiście Facebook, jednak w niedługiej perspektywie dobrze jest też pomyśleć o Instagramie, Twitterze i LinkedInie. Jeśli nie jesteś pewnien, jak powinien wyglądać profesjonalny profil, jaki powinien mieć startup, zawsze możesz popatrzeć, jak robią to inne firmy, które niedawno wystartowały. Świetnym przykładem dobrze prowadzonych profili w mediach społecznościowych będą te należące do firmy Sonte-Poland. Publikują regularnie ciekawe i dobre graficznie posty, które zyskują szerokie zasięgi u użytkowników.

Startup i marketing – inne działania

Jeśli Twój startup ma osiągnąć sukces, powinieneś postawić też na inne działania, jakie oferuje marketing internetowy. Bardzo ważna będzie dobrze zaprojektowana, wykonana i zoptymalizowana pod kątem SEO strona internetowa. Będzie Ci do tego potrzebny content marketing, który dostarczy tekstów użytecznych i ciekawych dla użytkowników, jak i wyszukiwarek internetowych.

Sorry, the comment form is closed at this time.