This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

pozycjonowanie stron www

Czynniki rankujące- co wpływa na pozycje strony w wyszukiwarce?

Tak naprawdę, można byłoby stworzyć całą encyklopedię czynników rankujących, które faktycznie mogą warunkować pozycję strony w wyszukiwarce. Niektóre są bardzo ważne, inne odrobinę mniej, ale tak naprawdę to na nich opiera się działanie algorytmu. Nie można więc powiedzieć, że stanowi on czarną magię- samo Google mówi o tym, w jaki sposób powinniśmy dostosować stronę po to, aby była bardziej przyjazna dla wyszukiwarki. Z listą ważnych czynników rankujących warto zapoznać się już na etapie tworzenia strony, aby wypuszczona do sieci od razu miała ona dobry start w usłudze jej pozycjonowania. Tym bardziej, że o niektóre kwestie wcale nie jest aż tak trudno się zatroszczyć.

Zacznijmy od strony oraz jej optymalizacji

Co wpływa na pozycjonowanie stron? Bardzo ważnym aspektem jest to, czy strona została dobrze zaprojektowana. Optymalizacja może dotyczyć samego kodu, prędkości wczytywania się strony oraz jej parametrów technicznych. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, najlepiej postawić na naprawdę rzetelną firmę hostingową ze sprawnymi serwerami, które zagwarantują nam niemalże całkowitą dostępność strony. Kolejną, bardzo ważną kwestią jest to, aby strona miała swoją wersję mobilną albo też aby została zaprojektowana w myśl Responsive Web Design, a więc sama dopasowywała swoją szerokość do wielkości ekran urządzenia, na którym jest przeglądana. To ważne w świetle ostatnich zmian w Google, a w szczególności ostatniego Mobile Index First. Dodatkowo- jest to też ważne z praktycznego punktu widzenia- bardzo wiele osób obecnie korzysta z urządzeń przenośnych, jeśli więc nie będziemy posiadali strony w wersji responsywnej- stracimy tych użytkowników bezpowrotnie. Możemy natomiast przemyśleć układ strony- czy będzie to strona typu one-page, czy bardziej tradycyjna strona z zakładkami. Wiele zależy od tego, jak bardzo zróżnicowane treści będą się na niej znajdować- najgorzej będzie się pozycjonować jedną stronę, na której zamieścimy informacje bardzo różnorodne i bardzo rozbite tematycznie.

O czym jeszcze warto pomyśleć?

Dodatkowo, aby strona była ładnie opisana, a następnie odpowiednio wyświetlała się na liście wyników wyszukiwania, na pewno warto dodać odpowiedni title, a także określić parametry meta. Kolejną kwestią jest odpowiednie jej zaindeksowanie, wygenerowanie pliku robots, który ułatwia robotom czytanie strony, a także dodanie site mapy. Nie bez znaczenia jest to, co na takiej stronie się znajduje. Wszystkie treści, jakie tutaj zamieścimy powinny zostać zoptymalizowane pod kątem pozycjonowanych słów kluczowych, tak samo jak powinniśmy zająć się ładnym zdefiniowaniem treści w nagłówkach.

Strony zorientowane tematycznie

To ważne, aby zarówno strona, jak i wszystko to, co do niej będzie linkowało zawierało się w jednej, konkretnej tematyce. Wysoka pozycja strony na dane słowo kluczowe jest możliwa do osiągnięcia w sytuacji, kiedy robot stwierdzi, że faktycznie dana strona najbardziej pasuje do danego zapytania. Dlatego też obracanie się w jednej tematyce i w jednej branży jest bardzo ważne.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w pozycjonowaniu stron, wejdź na naszą stronę: https://brandbay.pl/pozycjonowanie-stron-seo

Sorry, the comment form is closed at this time.